Vítkov

Přístupové karty

Ze satelitu je možné přijímat české volné (nekódované, zdarma) a kódované (placené) televizní i rozhlasové programy. Tyto programy jsou vysílány pod názvem CS LINK (dříve CzechLink) z družice Astra na pozici 23,5 st. východně.

Pro příjem
 
kódovaných českých programů je zapotřebí satelitní přijímač, případně kombo receiver se satelitním tunerem, s interním dekodérem Cryptoworks, nebo s přídavným modulem (dekodérem) Cryptoworks.
 

Dále je zapotřebí přístupová karta GITAL, nebo karta Skylink Standard (dříve TT karta) bez omezení pro české programy z paketu CS Link

Služba CS Link má dva prodejce (společnosti Skylink- dříve Trade and Technology a Gital), jejichž ceník a programová nabídka se mírně liší. V zásadě však lze říci, že základní nabídku tvoří všechny programy České televize, Nova, Prima, oba programy veřejnoprávní Slovenské televize a volně šířené programy ČT24, Óčko, TV Noe, Z1 a Public TV. K základním programům je možné za měsíční poplatek dokupovat jednotlivé další televizní stanice v češtině nebo programové balíčky, a to jak prémiové kanály známé z nabídky ostatních satelitních operátorů, tak od kabelových společností.

Navíc je ale možné získat samostatně programy, které jiní operátoři nabízí v  rámci větších programových balíčků. Nutno však dodat, že touto formou předplatného vyjdou tyto programy diváka mnohem dráž, než kdyby je získal v rámci nějakého většího programového balíku. Výhodou je ale možnost získat předplacenou kartu pro sledování placeného kanálu, aniž by divák musel podepisovat smlouvu. Platí se však poplatek za aktivaci karty (obě firmy umožňují aktivaci a platbu prostřednictvím mobilního telefonu). Dekódovací karty získá pouze občan České republiky nebo divák s trvalým pobytem v ČR, který podepíše čestné prohlášení, že je plátcem koncesionářských poplatků.

Naše firma dodává k satelitním kompletům kartu Skylink. Její programová nabídka je bohatá a má výhodné programové balíčky. Více na www.skylink.cz