Vítkov

HDTV

                  Na rozdíl od doposud užívaných standardů PAL nebo NTSC (tzv. Standard Definition) má obraz v HDTV pětkrát více detailů, takže je nesrovnatelně ostřejší a mnohem realističtější.Hdtv-logo-lg

Každý lístek na každé květině je čistý a ostrý. Na motýlích křídlech vidíte každý detail. Televize HDTV poskytuje obraz s výjimečně jemnými detaily a neuvěřitelně bohatými barvami. Mnoho programů televize HDTV je vysíláno s prostorovým zvukem, který poskytuje výjimečně věrohodné zážitky. Můžete užívat také všech dalších výhod dnešního digitálního televizního vysílání.

Pojem HD ready pak vyjadřuje, že zařízení, které je jím označeno, splňuje stanovené normy a je s HDTV plně kompatibilní.

Proč přejít na televizi v HDTV?

1)  Nesrovnatelně vyšší kvalita obrazu a zvuku

Televize s vysokým rozlišením (HDTV) je digitální. Televizní signály jsou přenášeny a přijímány v digitální podobě, což přináší celou řadu nových výhod. Díky absenci analogového rušení je obraz podstatně ostřejší, bez duchů nebo "vločkových" efektů, které vznikají u nedokonalého analogového příjmu. Televizní stanice mohou pomocí digitálního přenosu poskytovat mnohem více informací, čímž dávají uživateli k dispozici nejen podstatně širší výběr kanálů, ale také nové interaktivní obrazové a datové služby.

 

Hd

2)  Obraz je širokoúhlý

Obraz televize HDTV má poměr stran 16:9 (širokoúhlý), čímž vzniká panoramatický efekt obrazu.

3)  S obrazem může být vysílán prostorový zvuk

Televize HDTV může vysílat vícekanálový prostorový zvuk, jaký bývá zaznamenán například na discích DVD.

4)  Jednoduché propojení díky HDMIGraphics3-hdmi

Zásuvka HDMI (multimediální rozhraní pro nejrychlejší přenos dat) vám umožňuje vychutnat plně digitální, nekomprimovaný obraz i zvuk s nejvyšší věrohodností bez složitých a náročných kabelových propojení. Jinými slovy, HDMI dokáže v jediném tenkém kabelu vést digitální obraz špičkové kvality a současně i skutečný, mnohokanálový prostorový zvuk. To, k čemu jste dříve potřebovali několik kabelů, dnes zvládnete s jediným a ve vyšší digitální kvalitě. Vaše zážitky ze sledování filmů mohou být ještě realističtější!

5)  Přednosti a výhody HDMI

jediný kabel pro obraz i zvuk
plně digitální, tudíž odpadá převod mezi analogovýma digitálním signálem
data jsou nekomprimovaná a z toho plyne nedostižitelná kvalita obrazu i zvuku
rychlý přenos dat až 5 Gb/s, hravě tedy zvládne HDTV s 2,2 Gb/s

 

HD programy s kartou Skylink

V základním balíčku GRATIS se nachází ČT HD a Nova HD. Po zaktivování balíčku HD PLUS vám přibydou programy Eurosport HD, Nova sport HD, Filmbox HD, Brava HDTV, Discovery HD, Chistory channel HD a promo programy MyZen.tv HD a bebe.tv HD. V plném vysokém rozlišení začne ČT HD vysílat přenosy ze zimních olympijských her Vancouver 2010. Po jejich skončení bude uvádět pořady dostupné v HD rozlišení vždy ve stejnou dobu, kdy budou ve standardním SD rozlišení vysílány na programech ČT1, ČT2 nebo ČT4

Co k tomu potřebujete ???

Satelitní přijímač, který umí zpracovat signál ve formátu MPEG4/DVB-S/DVB-S2

HD Televizor, takový, který je pro HD vybaven (Full HD, HD 1080p nebo HD Ready)

HDMI kabel

Satelitní anténu

dekódovací kartu